Urdheri ekzekutiv per 60 dite

Migena

New member
Pershendetje,

Jam nje fituese e llotarise DV2020.Ne kemi marre vizat por per arsye te COVID-19 nuk po shkojme dot ne USA. Viza na skadon ne daten 24 Qershor.
Kemi komunikuar me ambasaden na kane thene te komunikojme nese jemi 2 javale para skadences se vizes.

Cfare na sugjeroni te bejme ju lutem?

Faleminderit.

Gjithe te mirat
 

Admin

Administrator
Staff member
Ambasada Amerikane ka marrë informacion mbi një fluturim charter nga Tirana në Londër, që niset të enjten, 7 maj. Avioni niset nga aeroporti ndërkombëtar i Tiranës në orën 12:00 dhe mbërrin në aeroportin Luton të Londrës në orën 14:00. Një biletë kushton 299 Euro. Për shkak të kufizimeve të tranzitit në Londër, ky udhëtim është i vlefshëm vetëm për qytetarët amerikanë, megjithëse rezidentët ligjorë të përhershëm amerikanë me një vizë të vlefshme të Mbretërisë së Bashkuar gjithashtu mund të kualifikohen.
Nëse jeni qytetar amerikan ose rezident ligjor i përhershëm amerikan (me një vizë të vlefshme të Mbretërisë së Bashkuar) dhe jeni të interesuar të merrni më shumë informacion mbi këtë fluturim, ju lutemi të nisni menjëherë një email në ACSTirana@state.gov
Për më shumë informacion, klikoni këtu 👉 https://bit.ly/2z0KkYG
Ne kete menyre mund te shkosh pa problem, dhe nese je afer per te skaduar viza normailsht pastaj do te kontaktosh ambasaden per te rinovuar sic edhe te kane thene.

Edhe bllokimi qe eshte bere per 60 dite nga Presidenti i Amerikes nuk te ndalon qe te udhetosh shic e sheh edhe ne foto me poshte:
1ed39f65-dcee-4d72-bc15-d351236954fc.jpg

 
Last edited:
Top